Будьте дуже уважні на дорогах! Дотримуйтесь вимог правил дорожнього руху!

Загальнонаціональний форум з БДР

Image
Засідання Громадської Колегії

Засідання Громадської Колегії

Засідання Колегії від 31 січня 2013 року

   Засідання колегії відбуваються один раз на місяць в останній четвер.

   Тож, зі січня відбулося перше у цьому році засідання Громадської колегії незалежних експертів. На засіданні були розглянуті питання:

   - про поточну діяльність Департаменту ДАІ та Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України з удосконалення нормативно-правового забезпечення сфери дорожнього руху;

   - про стан та проблематику роз’яснювально-профілактичної роботи Департаменту ДАІ, а також шляхи удосконалення системи заходів з інформування населення про діяльність Державтоінспекції.

   За результатами обговорення Громадською колегією незалежних експертів було відмічено актуальність заходів, спрямованих на удосконалення Правил дорожнього руху та розроблення Державної цільової програми підвищення безпеки дорожнього руху на період до 2016 року, а також звернуто увагу на необхідність удосконалення інформаційної та роз'яснювальної роботи Департаменту ДАІ, у тому числі у питаннях організації взаємодії з представниками засобів масової інформації.

 

Засідання колегії від 27 лютого 2013 року

   У передостанній день лютого відбулося чергове засідання Громадської колегії незалежних експертів з питань безпеки дорожнього руху, що діє при Департаменті ДАІ МВС України. На засіданні членами колегії за участю керівництва Департаменту ДАІ було обговорено ряд питань.

   Зокрема учасники наради розглянули стан підготовки до проведення в Україні другого Глобального тижня безпеки дорожнього руху, оголошеного ООН, та висвітлення повсякденної діяльності Державтоінспекції у засобах масової інформації (проведення тематичних круглих столів за участю провідних представників ЗМІ).

   У ході засідання також було порушено проблему дорожньо-транспортної аварійності, обумовленої незадовільним станом автомобільних доріг загального користування, а також розглянуто організаційні питання діяльності колегії.

   За результатами засідання керівництву Департаменту ДАІ запропоновано розглянути можливість проведення у період з 12 квітня по 12 травня 2013 року профілактичного місячника, у межах якого провести наглядово-роз’яснювальну кампанію щодо недопущення порушення правил паркування транспортних засобів та створення перешкод для руху пішоходів, у тому числі осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Засідання від 25 квітня 2013 року

   25 квітня 2013 року на засіданні Громадської колегії незалежних експертів з питань безпеки дорожнього руху, що діє при Департаменті ДАІ МВС України було обговорено питання про хід підготовки до проведення в Україні другого Глобального тижня безпеки дорожнього руху, оголошеного ООН.

   За результатами обговорення прийняте рішення рекомендувати керівництву Департаменту ДАІ посилити інформаційну роботу щодо висвітлення заходів другого Глобального тижня безпеки дорожнього руху, оголошеного ООН, зокрема розмістивши інформацію про захід та рекомендації щодо його проведення на офіційному інтернет-сайті Департаменту ДАІ.

   Крім того, на засіданні було розглянуто ряд організаційних питань стосовно діяльності Громадської колегії та доцільності внесення змін до її складу.

Засідання від 26.09.2013 року

   26 вересня 2013 року відбулося чергове засідання Громадської колегії незалежних експертів з питань безпеки дорожнього руху, що діє при Департаменті ДАІ МВС України. На засіданні розглянуто питання нормотворчого процесу у сфері безпеки дорожнього руху.

   Присутніх ознайомлено з останніми змінами у законодавчій базі України, а також обговорено проблему запровадження у нашій країні технологій автоматичної фото та відеофіксації порушень ПДР та відповідний світовий досвід. Членами колегії висловлено думку про необхідність активізації роботи з запровадження передових закордонних технологій та ужиття заходів з їх популяризації серед населення.

   Також у рамках засідання членами колегії порушено питання щодо перспектив подальшої реорганізації Державтоінспекції. Співголові колегії Фоменку О.Я. запропоновано узагальнити досвід реформування української ДАІ у період незалежності та підготувати відповідні пропозиції.

Засідання від 31.10.2013 року

   На засіданні Громадської колегії незалежних експертів з питань безпеки дорожнього руху розглянуто результати роботи Державтоінспекції України та стан аварійності на дорогах нашої держави за результатами 9 місяців поточного року.

   Співголовою колегії Фоменком О.Я. присутніх проінформовано про результати його роботи з узагальнення досвіду реформування української ДАІ у період незалежності, а також до їх уваги запропоновано міркування щодо шляхів підвищення ролі Державтоінспекції у системі державного забезпечення безпеки дорожнього руху. Фоменко О.Я. також повідомив присутніх про те, що дане питання було темою інтерв’ю, наданого журналу Верховної Ради України «Віче», та опублікованого у №21 цього парламентського видання. З матеріалами можна ознайомитися у мережі Інтернет за посиланням:

http://www.viche.info/journal/3923/

 

Засідання Колегії від 26.11.2013року

28 листопада 2013 року відбулося чергове засідання Громадської колегії незалежних експертів з питань безпеки дорожнього руху, що діє при Департаменті ДАІ МВС України. На засіданні членами колегії було обговорено ряд питань, зокрема про ініціативи Департаменту ДАІ МВС України стосовно перегляду швидкісних режимів на вулицях та дорогах населених пунктів України з урахуванням зарубіжного досвіду. Членами колегії було відзначено актуальність проблеми установлення та дотримання на вулицях і дорогах України швидкісних режимів, що відповідали б вимогам безпеки дорожнього руху. Разом з тим, на думку експертів, можливе запровадження обмежень гранично допустимих швидкостей зумовлює необхідність проведення ґрунтовних підготовчих заходів, які б, зокрема, передбачали визначення переліку вулиць, придатних для високошвидкісного руху транспортних засобів, а також розроблення дислокації відповідних дорожніх знаків.

Крім того, Колегією було розглянуто стан висвітлення у засобах масової інформації питань історії та сьогодення Державної автомобільної інспекції. За результатами обговорення визнано за доцільне розмістити на інтернет-сайті Департаменту ДАІ підготовлені О.Я. Фоменком матеріали, що були використані при підготовці ряду статей:

"Якби ми мали крила орлині" (надрукована у №7 від 2009 року парламентського видання "Віче" http://www.viche.info/journal/1397/);

"Підтримати міжнародну спільноту – наш обов’язок!" (надрукована у "Голосі України" від 14 травня 2013 року);

"ДАІ в класичному розумінні не існує…" (надрукована у "Голосі України" від 13 грудня 2013 року ).

 

Засідання Колегії від 24 квітня 2014 року

24 квітня 2014 року відбулося чергове засідання Громадської колегії незалежних експертів з питань безпеки дорожнього руху, що діє при Департаменті ДАІ МВС України.

На засіданні членами колегії за участю керівництва Департаменту ДАІ було обговорено положення проекту Звернення колегії до водіїв та пішоходів з приводу стану безпеки дорожнього руху в Україні, підготовленого робочою групою під керівництвом голови колегії Фоменка О.Я. За підсумками обговорення проект Звернення одностайно схвалено учасниками засідання.

Засідання Колегії від 25 вересня 2014 року

25 вересня 2014 року відбулося розширене засідання Громадської колегії незалежних експертів з питань безпеки дорожнього руху, що діє при Департаменті ДАІ МВС України. У роботі колегії прийняли участь представники ряду громадських організацій, а також члени координаційної ради Національного форуму з безпеки дорожнього руху.

На засіданні учасниками було обговорено ряд питань, пов’язаних з перспективами реформування Державтоінспекції, проблематикою та ймовірними наслідками даного процесу, а також пов’язаними з цим процесом завданнями, що стоять перед Громадською колегією. Присутніми було відзначено, що запропонована та оприлюднена керівництвом МВС концепція реформування ДАІ не у повній мірі відповідає інтересам та потребам сьогодення, передбачає ряд незадовільних кроків, зокрема об’єднання дорожньо-патрульної та патрульно-постової служб, що уже мали місце у попередній практиці реформування та засвідчили негативні наслідки такого підходу.

За результатами засідання присутніми було схвалено ряд рішень, зокрема схвалено пропозиції учасників щодо підготовки проекту листа Президенту України з питань реформування ДАІ, а також розроблення пропозицій стосовно розширення персонального складу Громадської колегії шляхом включення представників ряду громадських організації. Крім того, було вирішено створити робочу групу з перегляду діючого положення про Громадську колегію, до складу якої увійшли, передусім, представники різних громадських об’єднань.

Мой мир twitter facebook livejournal Google
При копіюванні матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!
Помітили помилку? Виділить речення з помилкою та натисніть Ctrl+Enter!
Пишіть на: ubdr@polic.gov.ua
ГоловнаСтруктураКерівництвоНовиниКонтактиРегіональні підрозділи
© Управління безпеки дорожнього руху ДПД НПУ, 2000-2019
Создание сайтов - Stearling Studio