Будьте дуже уважні на дорогах! Дотримуйтесь вимог правил дорожнього руху!

Загальнонаціональний форум з БДР

Image
Діяльність секції щодо опрацювання питань законодавчого регулювання забезпечення безпеки дорожнього руху

Діяльність секції щодо опрацювання питань законодавчого регулювання забезпечення безпеки дорожнього руху

З початку проведення форуму однією з основних складових є робота групи з вдосконалення законодавства. На сьогодні вже є перші позитивні напрацювання.

Зокрема, учасниками пропонуються зміни до цивільного законодавства, що виправлять існуючу проблему: покладення відповідальності на водіїв навіть у тому випадку, якщо ДТП сталася виключно з вини пішохода. При цьому сам водій або власник транспортного засобу позбавляється можливості потримати відшкодування спричиненої вже йому шкоди. Така ситуація, в сукупності з обвинувальним ухилом щодо водіїв при розгляді цієї категорії справ, призводить до формування в пішоходів точки зору, що вони самі не відповідальні за свою безпеку, що за це відповідають лише водії, що пішохід «завжди правий». Результатом такого становища, окрім системної несправедливості стосовно водіїв, є ще й зростання порушень ПДР пішоходами та, відповідно,  кількості ДТП із тяжкими наслідками за їх участю. При внесенні таких змін інтереси пішоходів, які постраждали внаслідок ДТП з вини водія, ніяким чином не будуть утиснуті.

Також пропонується доповнити вимоги до пішоходів у Законі України «Про дорожній рух» обов'язками не перебувати на проїзній частині в стані сп'яніння, а також, якщо навіть перехід проїзної частини у місцях, де немає пішохідного переходу, в принципі дозволений, вимогою не створювати у цьому випадку перешкоди або небезпеки для руху транспортних засобів.

Крім того, запропоновані зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, що унеможливлять притягнення до відповідальності водіїв, що рухалися до ДТП без порушення ПДР, яким була створена аварійна ситуація іншим учасником руху, й яким ставлять у вину тільки не уникнення зіткнення.

Окрім того, що подібні переміни будуть сприяти тому, що не будуть зламані долі багатьох людей, такі зміни й відповідна практика унеможливлять ситуацію, коли порушник, передусім, пріоритету, діє свідомо, розраховуючи на те, що він залишиться безкарним, оскільки «усі інші зобов'язані уникати ДТП» за його, порушника, участю, і що б він не робив. Таке становище призвело до появи цілої категорії знахабнілих учасників руху, які або вимагають надання їм переваги всупереч ПДР, або ж порушують пріоритет, не впевнившись у безпеці своїх маневрів, будучи впевненими, що їх «зобов'язані пропустити», і така ситуація виникла саме внаслідок розповсюдженої практики притягнення до відповідальності тих, хто мав перевагу у русі. Але «не уник ДТП» з порушником. І ця ситуація ще погіршується внаслідок недосконалих методик експертиз та отримання первинних даних до них, неврахування індивідуальних особливостей реакції, тощо, у результаті чого висновки про те, що водій міг уникнути ДТП, часто виглядають сумнівно.

Також пропонується усунути ситуацію, коли людина формально непридатна до керування транспортними засобами внаслідок наявності «діагнозу» у медичній картці, або «обліку» у відповідного лікаря. Ця ситуація (враховуючи існуючий перелік протипоказань до керування) призводить як до фактичного виключення багатьох людей з активного життя, так і до колосального росту корупції у цій сфері. При тому, що, незважаючи на відсутність у багатьох водіїв діючих медичних довідок, або отримання їх корупційним шляхом, ДТП з медичних причин є дуже рідкісними у статистиці та практиці. Також пропонується відмовитися від сертифікації транспортних засобів, що були у вжитку, тобто зареєстровані у інших країнах, які ввозяться в Україну, особливо без мети продажу, оскільки така сертифікація і не відповідає самому поняттю підтвердження відповідності (що розповсюджується на товари та послуги), і не є необхідною, якщо транспортний засіб пройшов таку сертифікацію перед реєстрацією в іншій державі.

 

Мой мир twitter facebook livejournal Google
При копіюванні матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!
Помітили помилку? Виділить речення з помилкою та натисніть Ctrl+Enter!
Пишіть на: ubdr@polic.gov.ua
ГоловнаСтруктураКерівництвоНовиниКонтактиРегіональні підрозділи
© Управління безпеки дорожнього руху ДПД НПУ, 2000-2019
Создание сайтов - Stearling Studio