Будьте дуже уважні на дорогах! Дотримуйтесь вимог правил дорожнього руху!

Новини

Image
Управління безпеки дорожнього руху звертається до журналістів та громадських діячів з проханням відповідальніше відноситися до обробки інформації

16 лютого 2017

Управління безпеки дорожнього руху звертається до журналістів та громадських діячів з проханням відповідальніше відноситися до обробки інформації

Днями на сайті однієї з громадських організацій була розміщена публікація, в якій містились  неправдиві та безпідставні звинувачення на адресу Управління безпеки дорожнього руху ДПД НПУ. Зокрема, автори статті звинуватили Управління у викривленні державної статистики та назвали єдиним джерелом офіційних даних про аварійність в Україні.

 

Натомість, за збір, обробку та аналіз даних про аварійність на дорогах, правопорушення, злочини та інше, в Національній поліції відповідає зовсім інший підрозділ - Департамент інформаційної підтримки та координації поліції "102".  Управління безпеки дорожнього руху не має жодного відношення до підрахунку даних й лише публікує їх за напрямком діяльності.

 

Автори статті не могли цього не знати, так як користувалися даними з офіційного сайту УБДР за посиланням http://www.sai.gov.ua/ua//ua/static/21.htm, й на цій сторінці чітко вказано джерело інформації.

 

Безумовно тема, піднята авторами статті, надзвичайно важлива для суспільства й Управління безпеки дорожнього руху, перш за все зацікавлене в об’єктивності та достовірності статистичних даних аварійності в Україні. Через відсутність певний час нормативної бази щодо обліку ДТП (відповідні пункти постанови КМУ «Про затвердження Порядку обліку дорожньо-транспортних пригод були скасовані 30.03.2016р.) на даний час виникли певні розбіжності даних, що обліковані та дійсних. Якби автори статті, замість незрозумілих звинувачень, звернулися до Національної поліції за роз’ясненнями, їм би повідомили, що наразі по всім підрозділам проводяться звірки з медичними закладами та узагальнюються виявлені факти. Найближчим часом уточнена статистика буде опублікована для широкого загалу.

 

Також, можливо громадським діячам буде цікаво знати, що на даний час розроблена нова картка обліку ДТП (з врахуванням рекомендацій громадськості та європейських експертів) та підготовлений проект постанови КМУ щодо облікових даних аварійності на дорогах, який сподіваємося буде прийнятий найближчим часом. В новій картці обліку ДТП суттєво збільшено кількість інформаційних полів, зокрема щодо учасників ДТП, дорожніх умов, механізму скоєння аварії тощо. Ці дані дозволять більш якісно здійснювати аналіз аварійності, і як наслідок впроваджувати більш ефективні заходи, спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху.    

 

Наголошуємо, Національна поліція відкрита для спілкування та дискусій з будь-якого приводу. Маніпулювання ж даними та поширення викривленої інформації ведуть лише до дезорієнтації суспільства та стають додатковою перепоною на шляху до реформи.

 

Тож просимо громадських активістів та представників ЗМІ уважно відноситися до обробки інформації з різних джерел, вивчати тематику та не публікувати упереджені та викривлені дані.

 

Управління безпеки дорожнього руху

ДПД Національної поліції України

(16)      (1)
Мой мир twitter facebook livejournal Google

Залишити коментарій

Captcha
Коментувати

Всього коментарів: 0

При копіюванні матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!
Помітили помилку? Виділить речення з помилкою та натисніть Ctrl+Enter!
Пишіть на: ubdr@polic.gov.ua
ГоловнаСтруктураКерівництвоНовиниКонтактиРегіональні підрозділи
© Управління безпеки дорожнього руху ДПД НПУ, 2000-2019
Создание сайтов - Stearling Studio