Будьте дуже уважні на дорогах! Дотримуйтесь вимог правил дорожнього руху!

Новини

Image
ДАІ нагадує: нові зміни до Правил дорожнього руху набувають чинності з 15 квітня 2013 року

12 квітня 2013

ДАІ нагадує: нові зміни до Правил дорожнього руху набувають чинності з 15 квітня 2013 року

   (внесені постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2013 року  № 111 "Про внесення змін до Правил дорожнього руху")

 

 

   Правила дорожнього руху доповнено новими термінами:  "автопоїзд (транспортний состав)", "газон", "денні ходові вогні," "залишення місця дорожньо-транспортної пригоди", "маневрування (маневр)", "острівець безпеки", "удосконалене покриття".

   Уточнено терміни: "водій", "регулювальник", "темна пора доби".

 

   Посилено вимоги до проїзду транспорту повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком "Діти", які зупинилися для посадки-висадки дітей) (пункти 3.6, 18.9 ПДР).

 

   Встановлено пріоритет дорожніх знаків перед дорожньою розміткою (пункт 8.2).

 

   З метою підвищення безпеки дорожнього руху на дорогах поза населеними пунктами в осінньо-зимовий період пункт 9.8 доповнено вимогою щодо обов’язкового руху транспортних засобів з увімкненими фарами ближнього світла чи денними ходовим вогнями у будь-який час за межами населених пунктів у період з 1 жовтня до 1 травня.

 

   Заборонено встановлення на проїзній частині предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком деяких випадків (оформлення ДТП; дорожні роботи; обмеження руху, та інші випадки передбачені законодавством) (пункт 15.15).

 

   Для безперешкодного руху оперативних транспортних засобів (пожежна, швидка допомога, міліція) встановлено вимогу щодо руху транспортних засобів на дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об'їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом (пункт 11.2).

 

   Заборонено стоянку на газонах (пункт 15.10).

 

   Доповнено вимогою щодо забезпечення видимості дорожніх знаків, та спрямованості їх інформації саме для тих учасників дорожнього руху, для яких вони призначені та вимогою щодо обов’язкового дублювання дорожніх знаків на дорогах, що мають більш ніж одну смугу для руху в одному напрямку. (Розділ 8).

 

   З метою інформування водіїв про ДТП, що характерні на певній ділянці дороги, введено таблички до знаку 1.39 "Інша небезпека" на яких символічно зображено характерний вид ДТП.

 

   Уточнено порядок застосування дорожніх знаків 3.1 "Рух заборонено" та 3.21 "В’їзд заборонено".

 

   Правила дорожнього руху доповнено новими дорожніми знаками: 1.40 "Кінець дороги з удосконаленим покриттям", 4.18.1-4.18.3 "Напрямок руху транспортних засобів з небезпечними вантажами", 5.38 "Критий паркінг", 5.53 "Покажчик напрямку до визначного місця" (знак туристичної інфраструктури на коричневому фоні), а також новими видами дорожньої розмітки, відповідно до чинного стандарту.

   Крім цього Правила доповнено новими видами дорожньої розмітки, передбаченими ДСТУ 2587:2010 "Розмітка дорожня. Загальні технічні умови. Правила застосування". Серед нових видів дорожньої розмітки необхідно виділити розмітку за номером 1.14.4 та 1.14.5, що позначає межі пішохідного переходу, яким користуються сліпі пішоходи. Розмітку 1.10.1 та 1.10.2, що позначає місця, де заборонено стоянку транспортних засобів.

Також водіям слід звернути увагу на новий вигляд розмітки 1.15(червона розмітка з білими штрих пунктирними білими лініями), що позначає місця, де проїзну частину перетинає доріжка для велосипедистів. З метою безпечного проїзду водіями місць, де встановлено пристрої примусового зниження швидкості ("лежачі поліцейські")  запроваджено новий вид розмітки 1.22.

Для попередження водіїв про певні зміні в дорожній обстановці на шляху їх руху запроваджено дорожню розмітку, що дублює на проїзній частині зображення дорожніх знаків, зокрема:

розмітка 1.25 дублює зображення дорожнього знаку 1.32 "Пішохідний перехід";

розмітка 1.26 дублює зображення дорожнього знаку 1.39 "Інша небезпека";

розмітка 1.27 дублює зображення дорожнього знаку 3.29 "Обмеження максимальної швидкості";

розмітка 1.28 дублює зображення дорожнього знаку 5.38 "Місце для стоянки".

 

 

 

 

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України

 

(58)      (43)
Мой мир twitter facebook livejournal Google

Залишити коментарій

Captcha
Коментувати

Всього коментарів: 32

vsevdome.com.ua (23 липня 2013 в 11:57)

Спасибо за полезную информацию! Но с ближним светом думаю что погорячились, не нужен он .

Анатолій (10 травня 2013 в 15:02)

Питання до ДАІвців. У м.Вінниці споконвіку заборонено рух транспортних засобів через центр міста (шляхом встановлення знаку 3.1. "Рух заборонено"). Це не стосувалось випадків, передбачених ПДР та тих громадян, які спромоглися отримати спецперепустки. Тепер зазначений знак має інше тлумачення. А що буде, якщо проїхати під таку заборону (не стосується двох випадків, передбачених новими ПДР).

Евгений (08 травня 2013 в 21:38)

Ближний свет днем в солнечную погоду нужен как собаке пятый хвост.
Хотя, если ехать в полностью тоннированной машине(которые очень любят наши чиновники), наверное только по нему и можно определить наличие других участников двиижения.

юрий (28 квітня 2013 в 23:13)

ДЛЯ ДЕНИСА:Также с 15 апреля 2013 года все водители будут обязаны использовать ближний свет или «ходовые огни» (внешние световые приборы исключительно белого цвета, установленные производителем транспортного средства, обеспечивающие его видимость во время движения в светлое время суток

алекс (28 квітня 2013 в 21:54)

ДАІ для того щоб забезпечити безпеку руху, а не вигадувати нісерітниці які дають змогу збирати більше поборів з водіїв. В старих правилах записано що вумовах поганої видимості (туман, непроглядний сніг чи дощ) водій зобовязаний включити ближнє світло чи протитуманки. Чого ще треба? Щоб з 1 жовтня по 1 травня в Україні коли не меньш 70% часу в день стоїть сонячна погода водії за межами населеного пункту їхали з світлом. А поясніть, будьте ласкаві, як серед всіх хто буде їхати з включеним ближнім світлом (80% автомобілів необладнані ДХО)визначити автомобіль який зламався і доїжає до пункту ремонту і Т.П.??? Краще заберіть з дороги рекламні щити в населених пунктах та зобовяжіть власників доріг їх вчасно ремонтувати в повному розумінні значеня "ремонтувати"

Володимир (25 квітня 2013 в 10:03)

Пункт ПДР 21.11 (б) -- незрозумілий абсурд... Як можна всадовити, наприклад, дитину, зріст якої 135-140см в якесь дитяче крісло??? А правила вимагають: 145см не меньше - без спец.пристроїв. Це ж скільки крісел треба купувати, при чому коштують вони не дешево, поки дитина доросте до дозволених правилами 145см, щоб просто пристібнутися паском???? В моєї дитини зріст 115см, вона вже самостійно сідає до авто і самостійно пристібається паском, і нормально. А в кріселко, яке їй купували 5 років на* за 800 гривень(розраховане до 9 - років, як нам сказали) вона вже непоміщається.....

Попередні коментарі »

При копіюванні матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!
Помітили помилку? Виділить речення з помилкою та натисніть Ctrl+Enter!
Пишіть на: bdr@police.gov.ua
ГоловнаСтруктураКерівництвоНовиниКонтактиРегіональні підрозділи
© Управління безпеки дорожнього руху ДПД НПУ, 2000-2018
Создание сайтов - Stearling Studio