18 березня 2017 року в Україні зареєстровано дорожньо-транспортних пригод: 50 - в яких загинуло: 8- поранено: 66 . Виявлено порушень ПДР: 1446 - із них керування ТЗ у нетверезому стані: 142 . Будьте дуже уважні на дорогах!

Корисна інформація

Порядок узгодження перевезення організованих груп дітей визначений постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1997 року № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту».

   Замовник послуг на перевезення організованих груп дітей зобов'язаний:

   -  до початку поїздки скласти у трьох примірниках  список  групи дітей;

    - допускати до поїздки дітей, які зазначені у списках і не мають протипоказань для далеких поїздок за станом здоров'я, що підтверджується відповідною довідкою лікаря;

   - призначити для кожної групи з десяти дітей керівника, відповідального за супроводження їх під час поїздки, а для групи з 30 і більше дітей - медичного працівника та провести інструктаж з правил поведінки і техніки безпеки.

        

      До початку перевезення організованих груп дітей замовник послуг і перевізник:
      1) визначають маршрут перевезення організованих  груп  дітей, як правило, такий, за яким уже здійснюються регулярні перевезення;

      2) встановлюють зупинки автобуса:

      технічні - одна на перші 50 кілометрів і не менше однієї - на кожні наступні 100 кілометрів маршруту;

      для відпочинку - на п'ять хвилин через кожну годину руху і на 30 хвилин  - через кожні п'ять годин руху (допускається поєднання 30-хвилинного відпочинку з перервою на обід);

      для приймання їжі – через три-п'ять годин руху;
      для ночівлі;

      3) складають схему маршруту та встановлюють розклад руху.

 

      Автомобільний перевізник не пізніше ніж за три робочих дні до запланованого перевезення організованої групи дітей повідомляє територіальному підрозділу Державтоінспекції про дату здійснення кожного такого перевезення, подає йому на узгодження схему маршруту та розклад руху автобусів.

     Схема маршруту та розклад руху оформляються у трьох примірниках.

     Працівник Державтоінспекції на усіх примірниках схеми маршруту і розкладу руху робить відмітку про погодження схеми маршруту та розклад руху, проставляючи дату погодження посаду, звання та особистий підпис.

     Один примірник схеми маршруту і розкладу руху видається водію, інші зберігаються у замовника послуг та перевізника.

 

     Умови за яких здійснюється перевезення організованих груп дітей     

     До перевезення організованих груп дітей допускається перевізник який має Ліцензію на перевезення пасажирів.

    Крім цього, автобус який буде задіяний до перевезення організованих груп дітей повинен мати ліцензійну картку та в установленому порядку пройти обов’язковий технічний контроль транспортного засобу і бути визнаним технічно справним.

     Максимальна кількість дітей для перевезення автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння, визначеної технічною характеристикою та реєстраційними документами транспортного засобу.      Перевезення організованих груп дітей здійснюються тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

      Рух колони автобусів з організованими групами дітей здійснюється відповідно до Правил дорожнього руху.

      Організовані групи дітей повинні перевозитися досвідченими водіями,  які мають стаж керування транспортним засобом не менш як п'ять років.

      На маршрут, що виходить за межі населеного пункту та протяжність якого становить понад 250 кілометрів, повинні направлятися два водії.

      Перевезення організованих груп дітей колоною з п'яти і більше автобусів  здійснюється  за  умови  супроводу  відповідними територіальними підрозділами Державтоінспекції.

      У разі настання несприятливих погодних і  дорожніх  умов, виходу з ладу автобуса,  виникнення загрози безпеці руху,  а також погіршення  стану  здоров'я  водія  необхідно  припинити   рух   з повідомленням  про це перевізника,  який повинен вжити заходів для доставки дітей до  кінцевого  пункту  маршруту,  заміни  автобуса, водія.

       Вказана послуга є безкоштовною.

ВК Мой мир twitter facebook livejournal odnoklassniki Google
При копіюванні матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!
Помітили помилку? Виділить речення з помилкою та натисніть Ctrl+Enter!
Пишіть на: info@sai.gov.ua
ГоловнаСтруктураКерівництвоНовиниКонтактиРегіональні підрозділи
© Управління безпеки дорожнього руху ДПД НПУ, 2000-2017
Создание сайтов - Stearling Studio